Kontrolní výbor nezvolen

27. 11. 2014
Kontrolní výbor nezvolen

Na prvním zasedání zastupitelstva jsme nepodpořili novou Radu složenou z ANO, ČSSD a Trojkoalice. Již před volbami jsme uvedli, že Radu s účastí ČSSD, ODS nebo KSČM nepodpoříme.

Program koalice podle koaliční smlouvy však vypadá celkem slibně. Na druhou stranu je v něm také řada bílých míst. Koalice zrušila výbor pro IT, takže nyní nebude v zastupitelstvu žádný orgán, který by se specializoval na koncepci IT a kontroloval zakázky.

  1. Podařilo se nám dostat do finančního výboru jednoho nečlena zastupitelstva Viktora Mahrika. Podle informací magistrátu se toto za posledních cca 18 let nestalo. Viktor studuje finance na vysoké škole a bude se věnovat rozpočtu.

  2. Při volbě předsedy finančního výboru jsme hlasovali proti panu Miroslavu Ludvíkovi (ČSSD), který se proslavil aférou s protekcí pro privilegované pacienty (kulichy) v nemocnici Motol, kterou řídí. Ten nám za to slíbil, že si nás píše na svůj „seznam“. Obávám se, že v tomto případě nemyslel seznam kulichů s prioritní zdravotní péčí.

  3. Bohužel se dnes nepodařilo zvolit předsedu kontrolního výboru. Na předsedu jsem kandidoval já a dostal jsem z kandidátů nejvíce hlasů. Děkuji za důvěru! Ostatní zastupitele se pokusím přesvědčit svou práci např. na řešení Opencard. ČSSD zatím volila raději pana Tomáše Hudečka. ČSSD měla s TOP 09 na konci minulého volebního období uzavřenou opoziční smlouvu.

  4. Nepodařilo se nám prosadit zachování výboru pro informatiku, ačkoliv s námi pro jeho zřízení hlasoval i zbytek opozice. Výbor zastupitelstva pro informatiku, kterou ročně protečou stovky milionů, údajně není podle koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice potřeba, a tedy byl zrušen. Jsem přesvědčen, že koalice uzná oprávněnost tohoto požadavků na vlastní kůži a své stanovisko bude revidovat.

  5. Praha má novou primátorku Adrianu Krnáčovou a my jí blahopřejeme. Hodláme s ní spolupracovat na odborných věcech jako je koncepce IT systémů, řešení Opencard nebo otevřený magistrát. Nyní se ukáže, zda sliby před volbami stále platí i u koalice. Dnes koalice začala prvním jednáním rady, které se patrně ještě nebude streamovat, ale brzy se budeme ptát na stream i na zveřejňování schůzek s lobbisty, které paní primátorka v předvolební televizní superdebatě přislíbila.

Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit přímo na zasedání.

Fotky ze zasedání

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články